Koray Aydın Kırıkkale’den Seslendi: “16 Nisan Son Çıkıştır”

“Niyet Hayır, Akıbet Hayır” toplantılarını sürdüren Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın, Kırıkkale’de yaptığı konuşmada “16 Nisan ‘hayır’ demek için son şans, köprüden önceki son çıkıştır. Türk milleti bu şansını iyi kullanmalıdır. Millet tek adam yönetimine geçit vermeyecek, hayır diyecektir” dedi. Kırıkkale’de bir düğün salonunda coşkulu bir kalabalığa hitap eden Koray Aydın’ın programına Eski MHP Milletvekilleri Halil İbrahim Oral, Ayhan Çevik, Cahit Tekelioğlu, Kırıkkale Eski Belediye Başkanı Mustafa Pekdoğan, Keskin Eski Belediye Başkanı Bülent Altınışık, siyasi parti temsilcileri, ülkücüler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
AKP CAMBAZA BAK TAKTİĞİYLE YENİ BİR MAĞDURİYET PEŞİNDE
Referandumda bir türlü istediği havayı yakalayamayan AKP iktidarının ‘cambaza bak’ taktiği ile yeni taktikler denediğini anlatan Koray Aydın, OHAL yönetiminin olağan hale geldiğini, artık yurt içinde mağduriyet imkanı kalmayan iktidarın, ithal mağduriyet peşinde olduğunu, sırf hayır dedikleri için milliyetçi ve vatansever insanları PKK, HDP ve FETÖ ile bir tutacak kadar aklını kaybettiğini söyledi.
Milliyetçi ve vatansever insanlara hayır dedikleri için yöneltilen iftiralardan dolayı AKP iktidarının utanması gerektiğini kaydeden Aydın, PKK, HDP ve FETÖ ile geçmişte işbirliği yapan, gelecekte de işbirliği yapma ihtimali olan partinin  AKP olduğunu, milliyetçi, ülkücü ve vatansever insanların terör örgütü ve yandaşlarıyla uzaktan yakından ilgisinin hiç bir zaman olamayacağını belirtti.
İSTENEN SİSTEMİN ARKA PLANINDA EYALET SAKLIDIR. 
Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Koray Aydın, getirilen anayasa değişiklik teklifinin aslında bir torba yasa mantığıyla hazırlandığını, bu torbanın içinde ülkenin temel sorunlarına ilişkin hiç bir şey bulunmadığını, ülkenin tapusunu götürüp tek bir kişiye teslim edecek bir sistemle karşı karşıya bulunduklarını anlattı.
Türk devlet geleneğinin önemli bir makamı olan Başbakanlığın çift başlıklık gerekçesiyle ortadan kaldırıldığına dikkat çeken Aydın, 16 Nisan’da sandıktan evet çıkması halinde, benzer gerekçelerle Vali ile Belediye başkanlarının da birleştirilip eyalet sistemine geçilmesinin söz konusu olduğunu,  Büyükşehir Belediyelerinin sayısını artırma söylemenin bunun bir işareti olduğunu belirtti.
KUVVETLER TEK ELDE TOPLANACAK, DEMOKRASİYE DARBE VURULACAK. 
Konuşmasının son bölümünde Anayasa değişikliği teklifine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Koray Aydın, kuvvetler ayrılığı ilkesinin yok edildiğini, bütün güçlerin tek elde toplandığı bir tek adam rejimi inşa edildiğini, yasama, yürütme ve yargının yönetim ve denetiminin tek bir kişiye geçtiğini, bu düzenlemenin demokrasiye ciddi bir darbe vurduğunu kaydetti.
ERDOĞAN’I SEVENLER, SONRASINI DA DÜŞÜNSÜNLER 
Bütün Türk seçmenine ama özellikle de AKP seçmenine büyük görevler düştüğünü ifade eden Eski Bakan Koray Aydın, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sevdiği için evet oyu verenler, sonrasını da düşünsünler. Yarın bu yetliler sevmedikleri birinin eline geçerse ne olacaktır? İyi düşünüp, ona göre karar versinler” dedi.
Böyle bir ihtimali zayıf görenlere Endonezya örneğini veren Koray Aydın, Endonezya’da küçük bir parti liderinin Başkan seçildiğini, ucube diye nitelendirdiği Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin belirsizliklerle dolu olduğunu, çocukların ve ülkenin geleceği için,  yılların birikimi ile ortaya çıkan çok partili parlamenter demokratik sisteme sonuna kadar sahip çıkmak gerektiğini belirtti.
NİYET HAYIR AKIBET HAYIR TOPLANTILARI SÜRÜYOR.
Konuşmasını şeyh Ali Semerkandi’nin “Niyet Hayır, Akıbet Hayır” sözleriyle tamamlayan Koray Aydın, aynı ismi verdikleri “Niyet Hayır, Akıbet Hayır” toplantılarını 17 Mart Cuma günü Samsun ve 18 Mart Cumartesi günü Giresun programlarıyla sürdüreceğini, Ankara’ya yakın il ve ilçelerdeki çalışmalarını da aralıksız sürdüreceğini söyledi.