"Bunların ittifakı koltuk ittifakıdır"

İYİ Parti Ankara'daki ilçe başkanlıklarının açılışlarına devam ediyor. Bugün Mamak ilçe başkanlığının açılışının ardından Gölbaşı ilçe başkanlığı da törenle açıldı. Açılışa İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın, Mustafa Erdem, Şenol Bal, Şule Ünlü Doğan, Durmuş Yılmaz , Taylan Yıldız ve Ankara il başkanı Mesut Özarslan katıldılar. Koray Aydın açılışta bir konuşma gerçekleştirdi. 

Programda ilk konuşmayı ise Gölbaşı kurucu ilçe başkanı Mahmut Aksoy yaptı. 

Aydın partisinin teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı. Ardından gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Aydın Türkiye'nin gittiği yolun iyi olmadığını söyledi. "Türkiye'de sanki esir hayatı yaşıyor gibiyiz. Herkes bir korku içerisinde. Yarın başımıza bir şey gelecekmiş gibi yaşıyoruz. Sanki büyük bir hapishanedeyiz." diyen Koray Aydın, bu karanlıktan kurtulmak için vatandaşımızın bir öncü aradığını ifade etti. "Bu öncü İYİ Parti'dir, bu öncü Genel Başkanımız Meral Akşener'dir" dedi. "Bu partinin kurucuları sizlersiniz" diyen Aydın, İYİ Parti'nin hızla yükseldiğini söyledi.

"BOP EŞBAŞKANI MI MİLLİYMİŞ?"

Koray Aydın "Daha düne kadar birbirlerine söylemedikleri kalmayan iki tane benzemez bir araya geldiler" dedi. Erdoğan'ın yerli ve milli sözlerinin hiç bir manası olmadığını ifade eden Koray Aydın "BOP eşbaşkanı mı yerli ve milliymiş?" diye sordu. Büyük Ortadoğu Projesi'nin İslam coğrafyasını kan gölüne çevirdiğini vurgulayan Aydın, "Ey Tayyip Erdoğan sen Barzani'ye el verensin, bugün Afrin'e gireceğini söylüyorsun, Afrin'de operasyon yapacağın PYD'yi sen beslemedin mi? PYD lideri Salih Müslim'i Türkiye'de sen ağırlamadın mı?" diye sordu. Çözüm süreci gibi bir yıkım projesini uygulayan AK Parti'den "yerli ve milli" çıkmaz diyen Aydın, iktidarın üzerinde pek çok yanlış politikayı yaparak büyük bir vebal olduğunu söyledi. 

"BİNLERCE ŞEHİDİN SORUMLULUĞU SENİN ÜZERİNDE"

Çözüm sürecini "çözülme süreci" olarak tanımlayan Aydın, bu süreçte PKK'ya verilen tavizlerin sonuçlarını bütün Türkiye'nin izlediğini hendek savaşlarının ne gibi sonuçları olduğunu gördüğünü söyledi. Çözüm süreci sırasında verilen şehitlerin vebalinin AK Parti iktidarının üzerinde olduğunu iddia eden Aydın, "şehit ailelerinin yüzüne nasıl bakacaksın, nasıl bakıyorsun, bu vebal senin üzerinde" diye konuştu.

"FETHULLAH GÜLEN'E EL VEREN SENSİN"

FETÖ'nün Türkiye'ye büyük bir ihanet şebekesi olduğunu ifade eden Aydın, iktidarın sürekli "aldatıldık, kandırıldık" diyerek üstündeki vebali  atmaya çalıştığını söyledi. "Fethullah Gülen'e el veren, omuz veren sensin" diyerek Erdoğan'ı hedef alan Koray Aydın, "Bu teröristlere ne istediniz de vermedik diyen Tayyip Erdoğan'dır" dedi. FETÖ'nün bu noktaya gelmesinde AK Parti iktidarının suçlu olduğunu söyleyen Aydın, "15 Temmuz gecesi vatan müdafası yapan 250 şehidimizin vebali sizin üzerinizdedir" dedi. 

"GERİZEKALI FETVACILAR"

İslam dinine en büyük zararı AK Parti iktidarı vermiştir diyen Koray Aydın, İslam'ın bütün ahlaki kaidelerini yok sayan bu iktidarın İslam adını kullanarak hareket ettiğini ve bir Müslüman olarak bu durumun kendisini çok rahatsız ettiğinivurguladı. AK Parti iktidarı döneminde pek çok sahte din adamının türediğini söyleyen Aydın " sizin döneminizde 9 yaşında kız çocuğuyla evlenilir diyen gerizekalı fetvacılar türedi" diye konuştu. "Dinimizi kendi emellerine alet ediyorlar. Bu karanlık harekete karşı İYİ Partililer büyük bir mücadele verecektir" diyen Koray Aydın, gündeme dair değerlendirmelerine ittifak tartışmaları üzerinden devam etti.

"MİLLİ İTTİFAK DEĞİL KOLTUK İTTİFAKI"

AK Parti ve MHP arasında süren ittifak görüşmelerine değinen Aydın, bu ittifakın "yerli ve milli" bir ittifak olmadığını bunu bütün milletin bildiğini söyledi. "Siz buna istediğiniz kadar "yerli ve milli ittifak" deyin, bu ittifak bütün milletimizin bildiği gibi iki kişinin koltuklarını korumak için kurduğu "koltuk ittifakıdır" diyan Aydın, "Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldım diyen Cumhurbaşkanına karşı Türk milleti hesap soracaktır. Bu hesabın yeri de sandıktır" dedi. 

"İYİ PARTİ'NİN OY ORANI %20, ANKARA'DA İSE BİRİNCİ PARTİ"

İYİ Parti'nin bütün bu karanlık tabloya karşı güneş gibi doğduğunu söyleyen Aydın, "Artık muhalefetsiz bir siyaset yok. İYİ Parti var. İYİ Parti'nin iktidarı geliyor" dedi. İYİ Parti Türk milletinin gönlünde taht kurdu diyen Koray Aydın, partisinin oy oranları üzerine de konuştu. Manipülatör anketçilerin halkı yanıltmaya çalıştığını söyleyen Aydın, "İYİ Parti'nin oy oranı bugün %20'dir ve ibre yukarı doğrudur" dedi. "Hedefimiz %50+1'dir" diyen Aydın, Ankara'da ise İYİ Parti'nin birinci parti olduğunu iddia etti. İttifak arayışlarının sebebinin İYİ Parti'nin önlenemez yükselişi olduğunu söyleyen Aydın, "bizim ittifakımız sade ve sadece Türk milletiyledir" dedi. 

Koray Aydın konuşmasının ardından diğer divan üyeleriyle birlikte Gölbaşı ilçe başkanlığının açılışını gerçekleştirdi.